Tipy na výlety

Výhodou lokality, ve které se penzion nachází je možnost aktivního odpočinku. Od jara až do podzimu je možné v okolí provozovat cykloturistiku. Celoročně je potom přístupná celá řada turických tras, zvláště pak trasa Teplickými skalami. Začátek okruhu skalním městem je vzdálen 1km od penzionu. Z Teplických skal je možné dojít Vlčí roklí až do Adršpachu, kam je možné se také dopravit vlakem přímo z Teplic nad Metují. Zastávka ČD je 800m od penzionu.
Místní koupaliště, vzdálené 700m od penzionu, nabízí příjemné osvěžení v horkých letníchj měsících. Krytý bazén je k dispozici v Trutnově.

V zimních měsících jsou zde ideální podmínky pro lyžování. V blízkosti se nachází sjezdovka s nočním lyžováním a umělým zasněžováním.

V obci je možné navštívit i víceúčelovou sportovní nafukovací halu (zastřešení v zimním období - cca říjen až duben). Ve sportcentru je možné provozovat tenis, volejbal, fotbal, florbal, nohejbal, házená, badminton, stolní tenis a squash. Fitness hotelového typu je vybavené rotopedem, veslovacím trenažérem, crossovým trenažérem a posilovacími stroji. Občerstvení pro sportovce je k dispozici v recepci sportcentra. ( http://sportcentrum.teplicenadmetuji.cz/)